Historia

środa, 02 listopad 2016 16:42

Tereny pomiędzy wsią Garwół a Wołowem od dawien dawna są słynne ze swoich niepowtarzalnych walorów środowiskowych. Wpływa na nie głównie specyficzny mikroklimat wynikający z lekkiego pofałdowania terenu, gęstego zalesienia i licznych cieków wodnych, tworzących strumyki i stawy.

 

Z tych względów już w XIX wieku na tym terenie powstały pierwsze domy wypoczynkowe. Z zachowanych rycin, map i pocztówek wynika, że na początku XX wieku tereny sąsiadujące dziś z Oazą Spokoju były głównym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Wołowa i pobliskich miast. Znajdowało się tu duże, naturalne kąpielisko oraz budynki wczasowe, restauracja, wypożyczalnia łódek. Do ośrodka przybywali wczasowicze z terenu ówczenych Niemiec na wypoczynek i rekonwalescencję.

 

Choć po świetności tego miejsca pozostały tylko archiwalia, warunki naturalne nie uległy zasadniczej zmianie. Nadal w lasach roi się od zwierząt a na ciekach wodnych żeremia budują bobry. Tereny wokół Oazy przyciągają licznych turystów, grzybiarzy, wędkarzy ...

oaza spokoju relaks
  • Możliwość wyboru PROJEKTU domu
  • Możliwość SAMODZIELNEJ budowy

NIE CZEKAJ

ZADZWOŃ

już teraz

tel.693 896 521