Historia

środa, 02 listopad 2016 16:42

Tereny pomiędzy wsią Garwół a Wołowem od dawien dawna są słynne ze swoich niepowtarzalnych walorów środowiskowych. Wpływa na nie głównie specyficzny mikroklimat wynikający z lekkiego pofałdowania terenu, gęstego zalesienia i licznych cieków wodnych, tworzących strumyki i stawy.

 

Z tych względów już w XIX wieku na tym terenie powstały pierwsze domy wypoczynkowe. Z zachowanych rycin, map i pocztówek wynika, że na początku XX wieku tereny sąsiadujące dziś z Oazą Spokoju były głównym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Wołowa i pobliskich miast. Znajdowało się tu duże, naturalne kąpielisko oraz budynki wczasowe, restauracja, wypożyczalnia łódek. Do ośrodka przybywali wczasowicze z terenu ówczenych Niemiec na wypoczynek i rekonwalescencję.

 

Choć po świetności tego miejsca pozostały tylko archiwalia, warunki naturalne nie uległy zasadniczej zmianie. Nadal w lasach roi się od zwierząt a na ciekach wodnych żeremia budują bobry. Tereny wokół Oazy przyciągają licznych turystów, grzybiarzy, wędkarzy ...

oaza spokoju relaks

PIERWSI KUPCY
uzyskują dostęp do
niezwykle
ATRAKCYJNYCH
ZNIŻEK CENOWYCH.

NIE CZEKAJ

ZADZWOŃ

już teraz

tel.693 896 521

&

tel.606 931 867